Jesteśmy w Giffoni!
Polska delegacja bierze udział w 54. Giffoni Film Festival – międzynarodowym festiwalu filmowym dla dzieci i młodzieży, w którym corocznie bierze udział kilka tysięcy młodych kinomanów-jurorów. Dzieje się to dzięki współpracy Tarnowskiego Centrum Kultury z włoskim festiwalem, trwającej już od kilkunastu lat.
Naszą reprezentację w kategorii wiekowej 16+ tworzą Julia Gacek z I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz Emilia Bocoń z Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie.
54. Giffoni Film Festival odbywa się pod hasłem „The Illusion of Distance” (PL: Iluzja dystansu), przypominając, że festiwale takie jak ten to uniwersalne, niekończące się historie więzi i emocji, które przełamują dystanse – te metaforyczne, ale również te dosłowne: kilometry dzielące jurorów z całego świata.
Niezmiernie się cieszymy, że możemy być częścią tej historii od kilkunastu lat. Za nami pierwsze dni i wydarzenia włoskiego festiwalu, w tym między innymi spotkanie z wybitnym Paolo Sorrentino. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.