Cinemarzenie – listopadowe spotkania z dobrym kinem
- Miejsce: Kino Marzenie
- Data:3.11 - 17.11.2024
Projekt zrodził się z potrzeby ambitnego dialogu z kinem i o kinie. Trzy niedzielne wieczory w miesiącu zarezerwowane są na projekcje tytułów docenianych na festiwalach, dostrzeganych przez widzów i krytykę, budzących skrajne emocje. Takie kino chcemy Wam serwować.
Od niespełna 10 lat programerem i moderatorem cyklu jest Kuba Armata - dziennikarz i krytyk filmowy, dyrektor artystyczny Tarnowskiej Nagrody Filmowej, członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, szef działu polskiego miesięcznika KINO. Co przygotował dla kinomanów w listopadzie?
Sprawdźcie program i rezerwujcie miejsca. Do zobaczenia w kinie Marzenie!
Biograficzny, dramat | 15+
Rok 1938. Lee Miller próbuje swych sił jako fotografka. Gdy Europa pogrąża się w koszmarze wojny, Miller wyrusza na front, by jako korespondentka wojenna pokazać światu tragiczną prawdę o ludzkim wymiarze konfliktu zbrojnego. Jako jedna z pierwszych fotografów widzi z bliska poświęcenie żołnierzy, cierpienie cywilów i koszmar niemieckich obozów koncentracyjnych. W roli głównej znakomita Kate Winslet!
Jednorazowa projekcja specjalna: 3 listopada, godzina 18:00
Dramat | 15+
Dwaj młodzi mężczyźni marzą o lepszym życiu. Ich celem staje się Europa. Nie zdają sobie jednak sprawy, że ta droga okaże się wyjątkowo kręta. A niebezpieczeństwo będzie czyhało nie tylko za sprawą przeprawy przez kolejne afrykańskie kraje, ale i ludzi, którzy z pośredniczenia w nielegalnym przerzucie imigrantów uczynili swój sposób na życie. Nominacja do Oscara i Srebrny Lew w Wenecji.
Jednorazowa projekcja specjalna: 10 listopada, godzina 18:00
Dramat, Sci-Fi | 15+
Konieczność reform w mieście Nowy Rzym jest źródłem konfliktu na szczytach władzy. Genialny architekt pragnie dla miasta utopijnej przyszłości. Jego przeciwnik - burmistrz jest zwolennikiem rozwiązania, które hołduje interesom najbogatszych. Konflikt zmusi wszystkich do odpowiedzi na odwieczne pytanie o przyszłość naszego społeczeństwa. Zrealizowany w gwiazdorskiej obsadzie nowy film jednego z największych mistrzów w historii kina!
Jednorazowa projekcja specjalna: 17 listopada, godzina 18:00
Pn.-Pt. godz. 8.00-18.00
Sob. godz. 10.00-17.00